Балон за печатење прилагодено фабрички балон приспособено тркалезно срце за печатење балон на големо приспособено лого

Краток опис:

· 100% природен латекс

· Најчесто се користи водекорација на забава, како на прроденден, бебешки туш, фестивали, церемонии, свадби и отворање продавница

· Различни форми и бои може да се прилагодат според барањата на клиентите

· Мок: 200торби

 

Детали за производот

Место на потекло Кина
Бренд име UN.UW

Сертификација SGS en71, ASTM

 


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Име на производ: Метални балони Капацитет: 8 тони/ден
Боја: Прилагодено Лого: Како вашиот дизајн
Употреба: декорација Потекло: провинција Џиангсу
Индустриска употреба:      

Плаќање и испорака:

Минимална количина на нарачка: 200 ВЕСНИЦИ
Цена (USD): $1
Детали за пакување: Нормално пакување за извоз
Способност за снабдување: 8ТОН/ДЕН
Пристаниште за испорака: Кингдао / Шангај / Нингбо

 

Брзи детали:

Големина на производот: 5 инчи / 10 инчи / 12 инчи / 18 инчи / 36 инчи

Тип: тркалезни балони

Тежина: 1 g / 1,5 g / 2,2 g / 2,8 g / 3,2 g / 9,5 g / 35 g

Стапка на празнење:±0,1 g

Карактеристика: 100% природен латекс

Боја: достапни се 16 бои

Материјал: 100% природен латекс

Посебна забелешка:
Балоните од латекс треба да се трудат да избегнуваат остри предмети, нечиста земја, директна сончева светлина и прекумерно истиснување, што лесно ќе ја оштети и пука сферата. Поради термичка експанзија и контракција на гасот, балоните од латекс не треба да се надувуваат во лето или кога температурата се зголемува. Преполно, за да не пукне.

 

 


балони со хелиум партиски балони прилагодени балони балони од латекс хромирани балони метални латекс балони печатени балони од латекс бисерни балони од латекс хелиум xpress балон на големо големопродажба на сопствени балони